Allegrini z tytułem Winery of the Year 2015!

Opublikowano 10 września 2015 12:15 przez Sommelier Dystrybucja

To doskonały rok dla włoskiej winnicy Allegrini. Pod koniec sierpnia Marilisa Allegrini otrzymała nominację do prestiżowej nagrody „Człowieka Roku” przyznawanej przez Wine Enthusiast. Początek września przyniósł zaś rodzinie Allegrini zaszczytny tytuł Winery of the Year 2015 według przewodnika Gambero Rosso Vini d'Italia.

Winery of the Year to najbardziej znana nagroda, przyznawana corocznie włoskim winnicom przez Marco Sabellico, Fabrizio Gianni i Eleonora Guerini, prowadzących znany na całym świecie przewodnik Gambero Rosso Vini d'Italia.

Dodatkowo, Amarone della Allegrini Valpolicella Classico po raz kolejny zgarnął nagrodę "Tre Bicchieri '! Doceniony rocznik 2011 podtrzymał świetną passę Allegrini i zgarnął 19 nagrodę z rzędu. W sumie, winnica Allegrini ustanowiła rekord 31 nagród  od Gambero Rosso.

Marilisa Allegrini nie kryje zadowolenia: "To zaszczyt otrzymać tak ważne uznanie od Gambero Rosso. To również ogromne poczucie satysfakcji i radość, że świat dostrzega wysiłek całego życia i ciężkiej pracy całej rodziny Allegrini. Każdego dnia wszyscy pracujemy z pasją, wyłącznie w celu tworzenia unikalnych, ale i rozpoznawalnych win. Korzystamy do dziś z filozofii, którą wiele lat temu przekazywał nam nasz ojciec. Cieszę się także z powodów przyznania tej nagrody, czyli docenienia naszych upraw usytuowanych na zboczach wzgórz, które są tak istotne w produkcji znakomitego Amarone.”

Redakcja Gambero Rosso w uzasadnieniu przyznania nagrody Winery of the Year 2015 podkreśliła również to, że rodzinie Allegrini udało się osiągnąć szczyty włoskiej produkcji wina, a jednocześnie zachować równowagę pomiędzy światową ekspansją, a przywiązaniem do lokalnych tradycji i obszaru pochodzenia.

Produkty marki Allegrini dostępne są w ofercie Sommelier’a.

 

Co? Gdzie? Kiedy?
Znajdź
na mapie

Fine Wine & Spirits

Konstancin - Jeziorna, Warszawska 25
Zobacz »

Fine Wine & Spirits

Warszawa, Piękna 18
Zobacz »

Fine Wine & Spirits

Warszawa, Plac Bankowy 1
Zobacz »
Kalendarz imprez
27.10

Pt

Stilnovisti XII Grand Prix Magazynu Wino 2017

Tor Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie, Trybuna C

Zobacz pełen kalendarz »