Aurelio Montes Innowatorem Roku 2015 według Wine Enthusiast!

Opublikowano 23 października 2015 13:45 przez Sommelier Dystrybucja

Tę zaszczytną nagrodę przyznano Aurelio Montes’owi w uznaniu jego długiej kariery i 27 lat życia, poświęconych budowaniu marki Montes i jakości jej produktów.

Dorobek zawodowy Aurelio Montes’a jest ściśle związany z duchem innowacyjności i bezustannym poszukiwaniem wyjątkowości we wszystkim, co związane z branżą winiarską. To właśnie on, w 2002 roku wprowadził na rynek win chilijskich niespotykaną dotąd jakość. Międzynarodowy sukces winnicy łączy się dziś z winem Alpha Cabernet Sauvignon – pierwszym, które osiągnęło nienaganną reputację wśród ekspertów i zapoczątkowało entuzjastyczny trend na wina z chilijskiej Doliny Apalta.

Wkrótce potem pojawiły się, uznawane dziś za ikony światowego winiarstwa, wina linii Super Premium – Alpha M, Folly oraz Purple Angel, które Aurelio Montes jako pierwszy w Chile zaczął produkować ze szczepu Carmenere.

W katalogu innowacyjności, wdrażanych przez Aurelio MOntes’a,  szczególnie przełomowy jest jednak projekt Dry Farming. Ograniczony dostęp do wody w tym regionie Ameryki Południowej oraz zmiany klimatyczne zachęciły do wdrożenia badań, dzięki którym dziś zużycie wody w prowadzeniu upraw zmniejszono o około 65%, mniej więcej o tyle, ile rocznie zużywa wody 22 tysiące osób. 

Wina marki Montes: kliknij tutaj

Co? Gdzie? Kiedy?
Znajdź
na mapie

Fine Wine & Spirits

Konstancin - Jeziorna, Warszawska 25
Zobacz »

Fine Wine & Spirits

Warszawa, Piękna 18
Zobacz »

Fine Wine & Spirits

Warszawa, Plac Bankowy 1
Zobacz »
Kalendarz imprez
11.04

Wt

World Food Warsaw

Warszawa, EXPO XXI

21.04

Pt

Poznań Whisky Show

Arena Poznań

09.05

Wt

FENAVIN

Ciudad Real

11.05

Cz

Warsaw Gastro Show

Warszawa, Ptak Expo

Zobacz pełen kalendarz »