Aurelio Montes Innowatorem Roku 2015 według Wine Enthusiast!

Opublikowano 23 października 2015 13:45 przez Sommelier Dystrybucja

Tę zaszczytną nagrodę przyznano Aurelio Montes’owi w uznaniu jego długiej kariery i 27 lat życia, poświęconych budowaniu marki Montes i jakości jej produktów.

Dorobek zawodowy Aurelio Montes’a jest ściśle związany z duchem innowacyjności i bezustannym poszukiwaniem wyjątkowości we wszystkim, co związane z branżą winiarską. To właśnie on, w 2002 roku wprowadził na rynek win chilijskich niespotykaną dotąd jakość. Międzynarodowy sukces winnicy łączy się dziś z winem Alpha Cabernet Sauvignon – pierwszym, które osiągnęło nienaganną reputację wśród ekspertów i zapoczątkowało entuzjastyczny trend na wina z chilijskiej Doliny Apalta.

Wkrótce potem pojawiły się, uznawane dziś za ikony światowego winiarstwa, wina linii Super Premium – Alpha M, Folly oraz Purple Angel, które Aurelio Montes jako pierwszy w Chile zaczął produkować ze szczepu Carmenere.

W katalogu innowacyjności, wdrażanych przez Aurelio MOntes’a,  szczególnie przełomowy jest jednak projekt Dry Farming. Ograniczony dostęp do wody w tym regionie Ameryki Południowej oraz zmiany klimatyczne zachęciły do wdrożenia badań, dzięki którym dziś zużycie wody w prowadzeniu upraw zmniejszono o około 65%, mniej więcej o tyle, ile rocznie zużywa wody 22 tysiące osób. 

Wina marki Montes: kliknij tutaj

Co? Gdzie? Kiedy?
Znajdź
na mapie

Fine Wine & Spirits

Konstancin - Jeziorna, Warszawska 25
Zobacz »

Fine Wine & Spirits

Warszawa, Piękna 18
Zobacz »

Fine Wine & Spirits

Warszawa, Plac Bankowy 1
Zobacz »
Kalendarz imprez
27.10

Pt

Stilnovisti XII Grand Prix Magazynu Wino 2017

Tor Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie, Trybuna C

Zobacz pełen kalendarz »