Yalumba i Oxford Landing mocnymi punktami na Wine Autralia

Opublikowano 21 maja 2015 10:59 przez Sommelier Dystrybucja

Po siedmiu latach przerwy, Wine Australia ponownie zaprosiła branżę winiarską, dziennikarzy i miłośników wina na degustację win z Australii. Spotkanie odbyło się 15 maja w Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksal w Warszawie.

Sommelier Dystrybucja zaprezentował wina z legendarnej już australijskiej winnicy Yalumba i powiązanej z nią Oxford Landing. Łącznie, do degustacji przeznaczonych było aż 8 win, w tym wybitne i wielokrotnie nagradzane Yalumba the Signature, czy Old Bush Vine Grenache.

Spotkanie branży poprzedzone było niezwykle interesującym seminarium „Australian Masterclass”, prowadzonym przez Andrzeja Daszkiewicza. Zgromadzeni goście mieli okazję poznać 200-letnią winiarską tradycję tego kontynentu – od stylów klasycznych poprzez nowoczesne ekspresje do przełomowych win dzisiejszej Australii. W części degustacyjnej, Sommelier zaprezentował, oprócz win Yalumby, wyśmienite wina Henschke, jednej z najstarszych i najbardziej cenionych australijskich winnic, którą założył w 1803 r., urodzony na Śląsku Johann Christian Henschke.

Polscy konsumenci coraz częściej sięgają po wina australijskie – w 2014 r. zanotowały one duży wzrost sprzedaży. Najszybciej – o 66% ilościowo i aż 79% wartościowo – rosła sprzedaż w przedziale powyżej 5 AUD/litr.

Katalog win Yalumba - kliknij tutaj.
Katalog win Henschke - kliknij tutaj


Co? Gdzie? Kiedy?
Znajdź
na mapie

Fine Wine & Spirits

Konstancin - Jeziorna, Warszawska 25
Zobacz »

Fine Wine & Spirits

Warszawa, Piękna 18
Zobacz »

Fine Wine & Spirits

Warszawa, Plac Bankowy 1
Zobacz »
Kalendarz imprez
11.04

Wt

World Food Warsaw

Warszawa, EXPO XXI

21.04

Pt

Poznań Whisky Show

Arena Poznań

09.05

Wt

FENAVIN

Ciudad Real

11.05

Cz

Warsaw Gastro Show

Warszawa, Ptak Expo

Zobacz pełen kalendarz »