Yalumba i Oxford Landing mocnymi punktami na Wine Autralia

Opublikowano 21 maja 2015 10:59 przez Sommelier Dystrybucja

Po siedmiu latach przerwy, Wine Australia ponownie zaprosiła branżę winiarską, dziennikarzy i miłośników wina na degustację win z Australii. Spotkanie odbyło się 15 maja w Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksal w Warszawie.

Sommelier Dystrybucja zaprezentował wina z legendarnej już australijskiej winnicy Yalumba i powiązanej z nią Oxford Landing. Łącznie, do degustacji przeznaczonych było aż 8 win, w tym wybitne i wielokrotnie nagradzane Yalumba the Signature, czy Old Bush Vine Grenache.

Spotkanie branży poprzedzone było niezwykle interesującym seminarium „Australian Masterclass”, prowadzonym przez Andrzeja Daszkiewicza. Zgromadzeni goście mieli okazję poznać 200-letnią winiarską tradycję tego kontynentu – od stylów klasycznych poprzez nowoczesne ekspresje do przełomowych win dzisiejszej Australii. W części degustacyjnej, Sommelier zaprezentował, oprócz win Yalumby, wyśmienite wina Henschke, jednej z najstarszych i najbardziej cenionych australijskich winnic, którą założył w 1803 r., urodzony na Śląsku Johann Christian Henschke.

Polscy konsumenci coraz częściej sięgają po wina australijskie – w 2014 r. zanotowały one duży wzrost sprzedaży. Najszybciej – o 66% ilościowo i aż 79% wartościowo – rosła sprzedaż w przedziale powyżej 5 AUD/litr.

Katalog win Yalumba - kliknij tutaj.
Katalog win Henschke - kliknij tutaj


Co? Gdzie? Kiedy?
Znajdź
na mapie

Fine Wine & Spirits

Konstancin - Jeziorna, Warszawska 25
Zobacz »

Fine Wine & Spirits

Warszawa, Piękna 18
Zobacz »

Fine Wine & Spirits

Warszawa, Plac Bankowy 1
Zobacz »
Kalendarz imprez
27.10

Pt

Stilnovisti XII Grand Prix Magazynu Wino 2017

Tor Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie, Trybuna C

Zobacz pełen kalendarz »